2018-12-03 21:30

Benek standard - żwirek dla kotów

Benek jest to żwirek dla kotów wyprodukowany przez polskie przedsiębiorstwo o nazwie Certech. Wiadomo, że koty cenią sobie wysoki komfort, również w swojej toalecie, dlatego pod lupę wzięliśmy jedną z najpopularniejszych marek żwirków.

Benek to najpopularniejszy na naszym rynku rodzaj wypełnienia do kociej toalety. Można go kupić w prawie każdym sklepie zoologicznym oraz w wielu sklepikach przy gabinetach weterynaryjnych. To oraz szeroka gama różnych jego rodzajów przekłada się na niesłabnącą popularność Benka. Producent zadbał o to, aby każdy kot (i każdy kociarz) znalazł swój ulubiony rodzaj. W sklepach możemy spotkać Benka bentonitowego, drewnianego, kukurydzianego, zeolitowego i silikonowego. Dodatkowym plusem jest różna gramatura oraz szeroki wachlarz zapachów. Możemy spodziewać się, że taki produkt będzie drogi – nic bardziej mylnego. Żwirki marki Benek w zależności od rodzaju (economic, standard, premium) znajdziemy dostępne na każdą kieszeń – zarówno dla klienta z bardziej i dla klienta z mniej zasobnym portfelem. Niezależnie od ceny żwirki Benek charakteryzują się wysoką jakością.

My przyjrzymy się dokładniej żwirkowi bentonitowemu „Benek naturalny”

Jest to żwirek typu Standard, oznacza to, że jego granulki są nieco większe. Dla odróżnienia, wersja Compact posiada drobną gramaturę ziaren. Istnieje także wersja Optimum, która łączy serię Compact oraz Standard, co sprawia, że granulki żwirku mają różną wielkość… Cóż, niektóre koty są naprawdę wymagające w kwestii podłoża do swojej toalety.

Benek naturalny doskonale pochłania wilgoć i ładnie się zbryla. Aby żwirek spełniał swoje funkcje, warto pamiętać, że powinien wypełniać ok. połowę wysokości standardowej kuwety. W sytuacji, gdy w kuwecie robi się małe błoto i powstaje trudność w wybieraniu odchodów (oczywiście przy codziennym sprzątaniu kociej toalety) oznacza to, że żwirku w kuwecie jest zbyt mało i należy go uzupełnić. Wersja Standard ma niewątpliwy plus dla każdego kociarza – żwirek nie roznosi się po mieszkaniu. Owszem można go znaleźć w okolicy kuwety, ale biorąc pod uwagę fakt, że koty dużą wagę przykładają do zakopywania odchodów, co sprawia, że absolutnie każdy rodzaj podłoża wypełniającego toaletę może zostać przez nie rozsypany w jej pobliżu. Warto mieć na uwadze, że kot może mieć zbyt mało miejsca w kuwecie i to sprawia, że duża część żwirku ląduje poza nią. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być zmiana kuwety na większą. Kuweta powinna być dość szeroka i długa na min. długość kota z ogonem. Kolejnym wartym wspomnienia plusem Benka naturalnego jest naturalny zapach ziemi, koty bardzo sobie to cenią i chętnie korzystają z kuwety.

Jakie minusy ma Benek naturalny?

O ile zapach moczu pochłania idealnie, o tyle z zapachem kału radzi sobie średnio, choć może jest to kwestia dokładności samego pupila przy zagrzebywaniu odchodów? Ciężko stwierdzić. Kolejnym minusem jest to, że żwirek po zużyciu ląduje w koszu na śmieci. Nie można go spuszczać w toalecie jak innych typów żwirku (np. drewnianych i części silikonowych), ale nie jest to wada samego Benka, tylko surowca, z którego żwirki bentonitowe są pozyskiwane.

W takim razie, czy warto zakupić żwirek „Benek naturalny”? Naszym zdaniem tak. Jakość, chłonność i dostępność tego produktu zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Warto mieć na uwadze szeroką gamę rodzajów żwirków, którą proponuje nam producent. W przypadku żwirków bentonitowych mamy do wyboru różną gramaturę żwirku, a także różne zapachy. Poza naturalnym, który pachnie ziemią, są również żwirki o zapachu lawendy, lasu, zielonej herbaty czy trawy. Jest również linia dedykowana kotom o długiej sierści. To wszystko sprawia, że śmiało możemy polecić ten polski produkt.

data publikacji artykułu: 2018-12-03

Wady

  • Słabo pochłania zapach kału
  • Nie można wyrzucać do wc

Zalety

  • Nie roznosi się po mieszkaniu
  • Bardzo wydajny
  • Dobrze zbryla

Ocena produktu

  • Pochłanianie wilgoci7/10

  • Łatwość korzystania5/10

  • Pochłanianie zapachów6/10

  • Zbrylanie7/10

6.3/10

Dobry

Ocena użytkowników: 3.5/5

Podsumowanie

Jakość, chłonność i dostępność tego produktu zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Wadą jest brak możliwości wyrzucania do toalety oraz słabe pochłanianie zapachu kału. Mimo wad jest to produkt, który powinien spełnić oczekiwania nawet tych bardziej wymagających kotów w kwestii podłoża do swojej toalety.

Popularne teraz

Komentarze