2018-11-26 21:50

Cats best - czyli ekologia w kuwecie kota

Czy kot może być eko?

Na początek zadajmy sobie pytanie: z czym wiąże się ekologiczne życie? Zapewne większość wymieniłaby: ochronę środowiska, ograniczenie odpadów, czyste powietrze, zdrowy tryb życia lub życie w zgodzie z naturą. No właśnie… ekologia kojarzy się z czymś dobrym, z nadzieją oraz zdrowiem. Okazuje się, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów, których w zgodzie z naturą możemy używać we własnym domu, a co za tym idzie, przyczyniamy się do polepszenia sytuacji naszej planety. Małe kroki, ale zdecydowanie wiele mogą zdziałać. W takim świetle pozornie dziwne pytanie, o to czy kot może być eko, nabiera sensu. Zwolennicy ekologicznego stylu życia zapewne będą zainteresowani ofertą marki Cats Best.

Producenci postarali się o to, aby żwirek dla kociej toalety był wytworzony z odtwarzalnych surowców. Na uwagę zasługuje fakt, że żwirek jest całkowicie biodegradowalny, nadaje się na kompost jest i w 100% naturalny. Cats Best składa się z uszlachetnionych aktywnych włókien drewnianych. Spokojnie… nikt nie ścina drzew tylko na potrzeby kociej kuwety. Do jego produkcji wykorzystuje się odpady przemysłu drzewnego… Dzięki temu nic się nie marnuje, a za to służy naszym kotom. Produkt posiada certyfikat PEFC, który oznacza, że surowiec drzewny użyty do produkcji pochodzi z lasów zarządzanych według zasad zrównoważonej gospodarki leśnej.

Na pewno dobre opinie, szeroka gama produktu i dostępność Cats Best na rynku, ma istotne znaczenie w trakcie wyboru odpowiedniego żwirku przez konsumentów. Wiadomo, opiekunowie kotów chcą dla swoich pupili jak najlepiej. Postanowiliśmy jednak dokładniej przyjrzeć się produktowi, jego użyteczności i procesowi produkcji.

Jakie są zalety?

Chłonność wilgoci i zapachu. Do produkcji żwirku kopiuje się pomysły matki natury i nowoczesne technologie. Ciekawe połączenie? Otóż w naturze korzenie drzew pochłaniają ogromne ilości wody po to, aby odżywić liście – wiedza ta jest głównym filarem, na którym opiera się tworzenie produktu przez markę w zgodzie z naturą i przy wykorzystaniu jej rozwiązań i zasobów.

Nowoczesne technologie produkcji tylko uszlachetniają i łączą aktywne włókna drewniane. Powoduje to, że żwirek pomimo braku substancji chemicznych natychmiastowo wchłania wilgoć i zapachy kocich odchodów, które dodatkowo mogą drażniąco działać na koty.

Żwirek ładnie się zbryla, ma to związek z tym, że granulat zwiększa swoją objętość aż siedmiokrotnie w kontakcie z wilgocią.

Dodatkowo struktura żwirku jest delikatna dla kocich łapek, co sprawia, że pupil bardzo szybko zaakceptuje zmianę żwirku z bentonitowego na drewniany. Żadnego opiekuna kota nie ma potrzeby przekonywać o tym, jak bardzo jego pupil ceni sobie czystość i świeżość w swojej toalecie.

Opakowanie. W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych żwirków Cats Best pakowany jest w papierowe torby zamiast plastikowych. Sam ten fakt ma ogromne znaczenie dla „odfoliowywania” naszej planety. Temat plastikowych odpadów jest tak szeroko komentowany w ostatnim czasie, więc należy zdecydowanie pochwalić inicjatywę zastosowania biodegradowalnego opakowania produktu.

Na uwagę zasługuje także cena produktu. Przyzwyczailiśmy się już powoli, że za ekologiczne życie trzeba płacić więcej. Tutaj niespodzianka - cena nie odbiega od cen konkurencyjnych żwirków dostępnych na rynku. Można więc zadbać o środowisko bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Każdy produkt ma zalety ale również wady. Jak to się ma do Cats Best?

Produkt w trakcie przesypywania do kuwety ma tendencję do pylenia. Ma to związek ze strukturą surowca, z którego jest wytwarzany. Można się przyczepić, ale pylenie występuje również w przypadku żwirków bentonitowych. Kolejnym wartym uwagi mankamentem żwirku Cats Best jest to, że w porównaniu do żwirków mineralnych jest dość lekki, a to sprawia, że kot może go wynieść pod łapkami poza obszar kuwety. Warto nadmienić także, że ten rodzaj podłoża nieco wolniej (ale za to skuteczniej) pochłania wilgoć. Są to więc raczej niewielkie niedogodności, które nie powinny przesłonić zalet produktu.

Czy to produkt wart zakupu?

Nasza planeta przechodzi trudne chwile: znaczne zanieczyszczenie środowiska, nadprodukcja plastiku, czy odsuwanie przez ludzi od siebie odpowiedzialności za stan otoczenia… Warto zastanowić się, jak ten stan rzeczy zmienić. Wiele może zależeć od jednego człowieka, ponieważ za nim podążą kolejni. Czy żwirek może mieć aż takie znaczenie dla środowiska? Oczywiście! Koty cieszą się coraz większą popularnością jako zwierzęta domowe, więc zapotrzebowanie na żwirek będzie wzrastać. Warto więc wybrać taki, który jest produkowany z naturalnego surowca przy wykorzystaniu drewna pozostającego po produkcji, np. mebli.

Podsumowując nasz test żwirku Cats Best, możemy śmiało polecić ten produkt opiekunom kotów. Cats Best to nie tylko ekologiczny produkt naturalnego pochodzenia, ale również wysokiej jakości podłoże do kociej toalety. Drewniane włókna dobrze pochłaniają wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Żwirek Cats Best jako produkt w 100% naturalny może nieznacznie pylić podczas uzupełniania podłoża w kuwecie, zdarza się również, że pojedyncze grudki żwirku przeniosą się poza kocią toaletę. Są to jednak nieznaczne mankamenty, które nie powinny przesłonić zalet tego produktu.

data publikacji artykułu: 2018-11-26

Wady

  • Długi czas zbrylania
  • Roznosi się po mieszkaniu

Zalety

  • Można wyrzucać do wc
  • Bardzo wydajny
  • Dobrze pochłania brzydkie zapachy
  • Lekki i łatwy w transporcie

Ocena produktu

  • Pochłanianie wilgoci7/10

  • Łatwość korzystania8/10

  • Pochłanianie zapachów7/10

  • Zbrylanie7/10

7.3/10

Bardzo dobry

Ocena użytkowników: 4.6/5

Podsumowanie

Możemy śmiało polecić ten produkt opiekunom kotów. Cats Best to nie tylko ekologiczny produkt naturalnego pochodzenia, ale również wysokiej jakości podłoże do kociej toalety. Drewniane włókna dobrze pochłaniają wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Żwirek Cats Best ma bardzo korzystny stosunek: cena/jakość. Mimo drobnych wad jest to produkt godny polecenia wszystkim właścicielom kotów.

Popularne teraz

Komentarze

  • Radosław Kozioł
    2018-11-27 21:51

    Jak dla mnie jest bardzo dobry. Jednak z tym wynoszeniem na łapach to prawda. Sporo zamiatania. Nie jarają mnie te wszystkie ekologiczne historie ale ten żwirek naprawdę wymiata. Przy okazji. Kupuję w wielkich paczkach w zagranicznym sklepie internetowym - kiedyś kupowałem w zoologicznym na targu ale był gorszej jakości.