Zdjęcie poglądowe
jwvein
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Baza zakładów produkcyjnych karm

Numer weterynaryjny umożliwia identyfikację produktów wytworzonych w konkretnym zakładzie produkcyjnym na terenie Wspólnoty Europejskiej.

Weterynaryjny numer identyfikacyjny znajduje się na opakowaniach wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, które zostały wyprodukowane na obszarze gospodarczym Wspólnoty Europejskiej. Znak weterynaryjny informuje konsumenta, że dany produkt pochodzi z zakładu przetwórczego spełniającego określone normy sanitarne, co pozwala na jego sprzedaż na rynku Unii Europejskiej.

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że większość karm dostępnych na rynku zoologicznym pochodzi z nielicznych zakładów produkcyjnych, które korzystają z tych samych składników i technologii. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wiele firm nie posiada własnych fabryk – zamawiają one karmę w dużych zakładach produkcyjnych.
Można to porównać do osób organizujących prywatne imprezy i zamawiających pizzę z tej samej pizzerii. Niezależnie od tego, jak bardzo organizatorzy chwalą unikalność i wyjątkowość swoich potraw, nie zmienia to faktu, że wszystkie powstały w tym samym piecu, z tych samych składników i zostały przygotowane przez tę samą osobę. Choć mogą różnić się ilością dodatków, trudno nazwać je naprawdę wyjątkowymi. Wyjątkowe mogą być jedynie argumenty zachwalające ten sam, identyczny produkt

Znajdź zakład produkcyjny

Jak więc sprawdzić, gdzie produkowana jest karma, którą spożywa Twój zwierzak?

Jak więc sprawdzić, gdzie produkowana jest karma, którą spożywa Twój zwierzak? Na każdym opakowaniu znajduje się numer rejestracyjny zakładu produkcyjnego znany popularnie jako numer weterynaryjny. Wystarczy wpisać ten numer do pola wyszukiwania, aby znaleźć nazwę zakładu produkcyjnego. Dzięki temu możesz zyskać pełną świadomość dotyczącą pochodzenia karmy i lepiej zadbać o zdrowie swojego pupila.

Źródła danych

Baza jest projektem społecznym i współtworzona jest przez internautów, dlatego mamy w niej dane również z innych krajów. Każdy może do niej dodać numer - jeśli go jeszcze w naszej bazie nie mamy.