Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Sprawdź wagę swojego pupila - kalkulator BMI

Otyłość jest patologicznym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczającym fizjologiczne potrzeby. Może prowadzić do wielu groźnych chorób: cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca, zwyrodnienia stawów i innych. Kalkulator bmi.

Otyłość u zwierzat jest związana z różnymi czynnikami, takimi jak np. wiek, płeć, rasa, zabieg kastracji. Jednak najważniejszymi okazują się czynniki warunkowane przez właściciela: rodzaj i ilość karmy, liczba posiłków na dzień, podawanie smakołyków, częstotliwość ruchu. Nie należy jednak zapominać, ze otyłość może być także skutkiem różnych chorób, np. niedoczynności tarczycy.

Wraz z wiekiem zwierzaka spada aktywność fizyczna, a co za tym idzie - zapotrzebowanie energetyczne na przyjmowane pokarmy. Nadmiar kalorii powoduje odkładanie się tłuszczu w organizmie zwierzęcia. Kalkulator BMI.

Otyłość jest patologicznym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczającym fizjologiczne potrzeby. Może prowadzić do wielu groźnych chorób: cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca, zwyrodnienia stawów i innych. Jest dla zwierzęcia przepustką do krótszego i gorszego jakościowo życia.

Otyłość wiąże się z różnymi czynnikami, takimi jak np. wiek, płeć, rasa, zabieg kastracji. Najważniejszymi okazują się jednak czynniki warunkowane przez właściciela: rodzaj i ilość karmy, liczba posiłków na dzień, podawanie smakołyków, częstotliwość ruchu. Nie należy zapominać, że otyłość może być także skutkiem różnych chorób, np. niedoczynności tarczycy, czy podawania leków - sterydowych bądź hormonalnych.

Doświadczenie pokazuje jednak, że głównie codzienne nawyki oraz dieta mają dominujący wpływ na wygląd i zdrowie naszych podopiecznych. Dlatego, jeśli podejrzewamy nadwagę u naszego pupila, podejmijmy działania zapobiegające rozwojowi dolegliwości. Nigdy nie róbmy tego na własną rękę - pomocy w określeniu poziomu nadwagi (lub otyłości) udzieli nam lekarz weterynarii. Także poniższy kalkulator pomoże orientacyjnie określić skalę ewentualnego problemu.

Na dalszym etapie konsultacja weterynaryjna umożliwi prawidłowe i bezpieczne przeprowadzenie procesu odchudzania, który - zakończony sukcesem - ułatwi życie naszemu podopiecznemu.

KOT

KALKULATOR WAGI

Obliczanie prawidłowej wagi ciała kota

PIES

KALKULATOR WAGI

Obliczanie prawidłowej wagi ciała psa

Przy każdej wizycie u lekarza konsultuj z nim wagę swojego pupila

Kalkulator podaje wagę dla zwierząt dorosłych.