Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Żywność, która dba o psa

ART. SPONSOROWANY

Optymalna dieta ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia i prawidłowej kondycji psa. Jaki jednak wybrać pokarm gdy sklepowe półki uginają się od nadmiaru różnorodnych karm, z których każda krzyczy „KUP MNIE” i kusi pięknym opakowaniem?

Czemu akurat karmy Opti Life to najbardziej optymalny wybór i co wyróżnia te pokarmy na tle innych??

[info]Zanim zdecydujesz się na zakup karmy, przeczytaj jego etykietę – zwróć uwagę na ilość składników w karmie, ich procentową zawartość, sprawdź jakość surowców oraz normy jakości stosowane podczas produkcji karmy.[/info]

Hipoalergiczna formuła

Obecnie alergie pokarmowe to jedna z najczęściej występujących chorób u psów, objawiająca się m.in. uporczywym świądem, problemami skórnymi, a nieraz biegunką i wymiotami. Do najczęstszych alergenów zaliczamy wołowinę, produkty mleczne, soję, kukurydzę (odpowiadają one za 2/3 wszystkich alergii pokarmowych), a także gluten – czyli białko pochodzenia roślinnego, występujące w zbożach takich jak: pszenica, owies czy jęczmień – będących powszechnym składnikiem pokarmów dla psów.

Karmy Opti Life nie zawierają pszenicy, kukurydzy ani soi.
Są to produkty BEZGLUTENOWE, ponieważ źródłem węglowodanów jest lekkostrawny ryż, który znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych, będąc jednocześnie źródłem cennych witamin i przeciwutleniaczy.
Minimum 73% występujących w karmach Opti Life białek, to białka pochodzenia zwierzęcego, czyli o wysokiej wartości biologicznej dla psów – znacznie łatwiej przyswajalne niż białko roślinne.

Formuła karm jest MONOBIAŁKOWA czyli oparta na jednym rodzaju mięsa ( albo kurczak albo jagnięcina albo łosoś ), co jest bardzo ważne dla alergicznych psów lub tych, które reagują nadwrażliwością na dany rodzaj białka.

Prosty i przejrzysty skład - im mniej tym lepiej

Duża część psów, u których stwierdzono alergię pokarmową uczulona jest na więcej niż jeden składnik diety. Co więcej, zbyt wiele składników w diecie psa powoduje problemy trawienne. Dlatego ważne jest aby karma miała prosty skład i zawierała możliwie najmniejszą ilości komponentów. Prosta i przejrzysta etykieta nie gwarantuje, że alergia nie wystąpi ale w bardzo dużym stopniu minimalizuje ryzyko jej pojawienia się.

Brak strączków - zdrowe serce

W 2018 Amerykańska Agencja Żywności i Leków wydała ostrzeżenie na temat potencjalnej szkodliwości karm, w których głównym źródłem węglowodanów i białka są rośliny strączkowe lub ziemniaki. Dłuższe podawanie karmy zawierającej te surowce może skutkować chorobą serca zwaną kardiomiopatią rozstrzeniową. Jest to choroba, która powoduje powiększenia jam serca i osłabienia jego kurczliwości. W efekcie zwierzę szybciej się męczy, mogą pojawić się problemy z oddechem, kaszel, obrzęk płuc, również długość życia jest zdecydowanie krótsza.
Opti Life to pokarmy, które w swoim składzie nie zawierają ani roślin strączkowych, ani ziemniaków, a jedynym zbożem jest lekkostrawny ryż, będący dobrym źródłem wit. B1 oraz naturalnych przeciwutleniaczy takich jak wit. C, wit. A, fenole i flawonoidy.

Zawartość mięsa w mięsie

Zgodnie z prawem każdy producent jest zobowiązany do podania składników na opakowaniu w porządku malejącym na podstawie ich masy brutto. W ten sposób jeśli w procesie produkcji karmy używane jest świeże mięso, może znaleźć się ono na szczycie listy. Należy jednak pamiętać, że świeże mięso zawiera aż 80% wody, dlatego 25% świeżego mięsa w suchej karmie oznacza jego faktyczną zawartość na poziomie 5%.
W procesie produkcji karmy Opti Life używane jest mięso dehydratyzowane, czyli powstałe w wyniku sterylizacji i szybkiego odwodnienia mięsa. Gwarantuje to doskonały i stabilny produkt o maksymalnej zawartości składników odżywczych i wysokiej wartości biologicznej, a 25% zawartość mięsa dehydratyzowanego oznacza, że w karmie jest go 23%, a woda stanowi tylko 2%.

Co wyróżnia hipoalergiczne karmy OPTI LIFE na rynku pokarmów dla psów?

- prosty i przejrzysty skład
- formuła monobiałkowa
- duża zwartość dehydratyzowanego mięsa i wysokiej jakości surowce
- większość białka w karmie Opti Life to białko pochodzenia zwierzęcego czyli o wysokiej wartości biologicznej dla psów
- formuła bezglutenowa
- źródłem węglowodanów jest lekkostrawny ryż