Wysoka leukocytoza u psa

Moja amstafka 12 letnia nagle dostała zapaści sercowej -sine błony śluzowe , nitkowate tętno , wymioty. Po zawiezieniu do lecznicy podano leki a następnego dnia wykonano badania krwi . Białko 5. 5, acp 101 , mocznik 109. Kreatynina 2. 7, aspat 87, alat 60 wbc 21. 800, rbc 4. 36, hgb 10, hct 29, ly 66% . Mo 14%, gr 19. 1%, pozostałe wartości morfologii w normie . Przez tydzięń otrzymywała leki podskórnie z tego co pamiętam catosal , wit b , antybiotyk -niestety nie pamieatm nazwy plus tabletki w domu wetmedin 5 mg 2 razy dziennie i furosemid 1 raz i kroplówki . Pies doszedł do siebie na 50 % . Niestety po tygodniu powtórzyłąm morfologię i mocznik i piorunująco podwyższyły się białe krwinki na 30000 , hematokryt 34 , hemoglobina 12 inne badania poprawiły się -mocznik 78 , kreatynina 1 . Weterynarz patrząc na białe krwinki stwierdziła że to mozę być nowotwór . Czy możliwe jet żęby tak szybko wzrosłą liczba wbc ? Sunia miałą wyciętą macice , nigdziie nie widac żądnych guzków , nie wykazuje objawów bólowych , śpi spokojnie . Wiem że ta rasa js=est bardzo odporna na ból . Gdy miałą ropomacicze 4 lata temu , macica nie mieściła się w dużym worku na śmieci a ona nawet nie pisneła przez ten cały czas . Czy możę coś wpłynęło na taki wzrost wbc? Moje nerwy sa w strzępach bo najpierw tydziń walczyłam o jej życie a teraz taka diagnoza. Może pan doktor spojrzy świeżym okiem na sytuację i coś podpowie . Z góry dziękuję .

Trudno jest tu o jednoznaczną odpowiedź znaczna leukocytoza sugeruje stan zapalny i to znaczny rosnący mocznik niewydolność nerek lub słabe oddawanie moczu co jest z tym powiązane. Co do nowotworu byłbym ostrożny gdyż nie ma tu oznaczonego AP które jest pośrednim markerem nowotworowym jeśli wzrasta powyżej 200 może o tym świadczyć jeśli jest niższy to powinien być połączonu ze wzrostem alat oraz spadkiem ilości białka całkowitego we krwi.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.