Drapanie u psa

Witam. Pisze do panstwa poniewaz mam problem z moim pieskiem ktory ciagle sie drapie. Bylismy z nim u weterynarza dostal zastrzyk, preparat przeciwko pchlom ktory zostal wpuszczony, i specjalny szampon. Na poczatku zastrzyk pomogl jednak po 2 dniach znowu okropnie zaczal sie drapac, preparat przeciwko pchlom tez nie pomaga. Na grzbiecie i ogonku ma duze ilosci lupiezu. Niewiem juz co mam robic. Przy kazdym drapaniu i gryzieniu strasznie piszczy. Prosze o porade.

Może być to alergia na: 1. Ślinę pcheł - tu chyba wykluczone 2. Alergeny sezonowe np. Pyłki traw lub drzew 3. Alergeny całoroczne np. Roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów etc. 4. Składniki spożywanej karmy np. Mięso z kurczaka lub tzw "ludzkie jedzenie - przyprawione, parówki, kiełbasy, resztki ze stołu itd. " Można zastosować dietę eliminacyjną. Ale ja polecam wykonać testy w kierunku grup alergenów z krwi (najbardziej wiarygodne). Jeżeli określimy na co pies jest uczulony to ustalimy przyczynę drapania. Testy są podstawą wdrożenia immunoterapii swoistej tj. Odczulania.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.