Po wstrząśnieniu mózgu

Witam! Mam yorka, który ma 2 lata. Pewnego dnia mój piesek bawił się z westem terrierem. Po chwili west zawarczał na mojego pasa, bo chciał zabawke, którą mój pies trzymał w pysku, a york(mój pies)natychmiastowo stracił przytomność. Przyjechałam do lekarza, a on powiedział, że to wstrząśnienie mózgu. Następnie dał mu kilka zastrzyków i pozostawił na noc w jego lecznicy. Kiedy mój pies wrócił do domu zwymiotował, a kiedy chodzi kołysze się i czasami wywraca. Jednak w tym czasie(minęły dwa dni)jest mu znacznie lepiej. Po ilu dniach taki piesek może wychodzić na zewnątrz aby załatwiać swoje potrzeby?

Wyjśc z psem na dwór można już teraz, jednak spacer powinien być krótki i pod bacznym okiem właściciela. Radzę ponadto na razie wnoszenie psa po schodach i znoszenie z nich na rękach.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.