Bardzo duża nadpobudliwość u psa.

Od 3 lat mam owczarka niemieckiego. (nie czysty, matka była kundlem, ojciec owczarkiem). Jest on bardzo nadpobudliwy. Na początku myślałam że to etap szczenięcego dorastania. Ale się myliłam. I zaczynam się o niego niepokoić. Mój pies nie może się skoncentrować na jednym zadaniu, po pewnym czasie albo odchodzi albo ucieka , , jakby się bał. Lecz pies nie był bity ani nie jest. Oraz nie krzyczę na niego. Maksowi też praktycznie nigdy się nie męczy mógłby się bawić godzinami. Jego zainteresowanie wzbudza nawet źdźbło trawy gdy wezmę do ręki. Często skacze na ludzi gdy się cieszy, oraz podgryza. Pies ma bardzo dużo ruchu, i możliwości do biegania. Lecz martwi mnie już nieco to że ma juz 3 lata a zachowuję się jak szczeniak. Czy można temu jakoś poradzić?. Aby pies stał się bardziej spokojny?. Aby mógł się skoncentrować?.

Proszę o uzupełnienie pytania o odpowiedzi: - ile czasu dziennie Państwo jako opiekunowie poświęcacie psu; - jaka jest dzienna ilość spacerów (poza teren domu/mieszkania/posesji); - czy pies jest szkolony? Jeśli tak w jakim wymiarze czasowym, przez kogo itp. - co to znaczy, że nie może się skoncentrować przez dłuższy czas na zadaniu?   jaki czas i jaki typ zadania ma Pani na myśli? Pozdrawiam. K. G


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.