Kot gryzie

Witam. Wraz z chłopakiem posiadamy 8-tygodniowego kota, od 3 tygodni jest z nami. Mamy z nim problem, otóż kot ciągle nas gryzie. Bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu, jednak już na drugi, trzeci dzień zaczął nas podgryzać. Nie jest to tak, że robi to w trakcie zabawy bo staram się nie bawić z nim ręką, tylko np siedzę i oglądam tv, albo śpię, i kot nagle podbiega, obejmuję rękę lub nogę łapkami i wgryza się dość mocno. Dodatkowo od wczoraj zaczął też pokazywać pazurki co stało się jeszcze bardziej bolesne. Myślę, że nie robi tego aby zadać nam ból ale nie wiem jak go od tego odzwyczaić. Krzyk pomaga tylko na ułamek sekundy, po to aby kot wrócił za chwilę i wgryzł się jeszcze mocniej. Klepałam go lekko po dupce, pstrykałam w nosek ale to nic nie daje. Ściągam go z łóżka za sierść, ale wraca z powrotem i sytuacja się powtarza. Nie wiem już co mam z nim począć. Proszę o pomoc.

Witam; Piksel jest młodym rozwijającym się kotem. Najważniejsza czynność jakiej musi się nauczyć to efektywne polowanie i to właśnie jego elementy testuje na opiekunach, czyli na Pani i Pani partnerze. Sugeruję przede wszystkim zwiększyć ilość efektywnej zabawy oraz zapewnić dużą ilość bodźców pozwalających kotu realizować naturalne potrzeby. Pozdrawiam. K. G


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.