Kotka po sterylizacji nie robi siusiu

Witam mam pytanie związane z moją kotką. Wczoraj kotka o 9 pojechała do weterynarza na zabieg sterylizacyjny, po nim byłoby wszystko dobrze gdyby nie to, ze nie robi siku. Nie wiem może to jest spowodowane tym, ze ma biegunkę. Naprawdę nie wiem i zaczynam sie martwić. Kotka takze ma lekko zaczerwieniony brzuszek koło ranki ponieważ jak ją swędzi to sie lize. Szwy ma rozpuszczalne oraz ma je wewnątrz siebie i niby to ma zapewnić, że sie nic jej nie stanie. Proszę bardzo o szybką odpowiedź.

Szwy i ranę po operacji należy zabezpieczyc przed lizaniem, ponieważ kotka może wyciągnąć sobie szwy i trzeba będzie zszyć ją jeszcze raz (a to kolejne obciążenie dla organizmu). Zabezpieczeniem jest albo ubranko pooperacyjne albo kołnierz. Co do sikania - jeśli kotka ma biegunkę to produkcja moczu może być mniejsza, ale dla pewności lepiej zabrać kotkę na wizytę do lecznicy. Pozdrawiam


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.