Gronkowiec saphylococcus intermedius u kota

Dostałam od weterynarza skierowanie na badanie bakteriologiczne i w kierunku antybiotykooporności kota. Otrzymałam wyniki i lekarz stwierdził gronkowca, a dokładnie na sprawozdaniu z badań napisane jest saphylococcus intermedius koagulazoujemny. Wpisałam w google tę nazwę, ale znalazłam tylko staphylococcus intermedius, który należy do grupy koagulazo dodatnich. Dlaczego na wynikach jest napisane ujemny? Czy namnożenie bakterii gronkowca może mieć związek z podejrzewaną wcześniej alergią pokarmową? Zaczynam się zastanawiać nad dodawaniem kotu do posiłków normalnego jedzenia oprócz karmy hipoalergicznej.

Uzyskany wynik nie ma większego wpływu na dalsze lecznie. Bakterie te sa skladnikiem naturalnej mikroflory skóry i jako takie dają sie wyizolować od każdego zwierzęcia (psa i kota). Nie oznacza to, że nie wpływaja na obraz choroby są manowicie czynnikiem wikłającym chorobę pierwotną. Należy więc ustalić przyczynę pierwotną. Nie piszesz o objawach, które występują u kota, więc nie wiem o co może chodzić. Z powodu zastosowania diety domyslam się, że podejrzewane sa choroby alergiczne


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.