Psie uszy

Witam ! Nie wiem dlaczego i czy coś da się z tym zrobić ale mojemu pieskowi podniosły się uszy. Wygląda to tak, że jest to labrador obecnie ma 4, 5 miesiąca a w wieku 2 miesięcy z pięknych oklapniętych uszów zrobiły mu się lekko stojące. Załamują się ale w połowie ucha a nie przy głowie jak było to wcześniej, sa skierowane na bok tylko podniosły się w górę i zrobiły troszkę sztywne u nasady. Czy to już mu tak zostanie ? Co to oznacza ?

Witam; Zgodnie ze wzorcem FCI uszy labradora winne być: "spuszczone, trójkątne w kształcie, krótkie, przednia krawędź dobrze przytwierdzona tuż ponad oczami. W momencie popchnięcia ich do przodu czubki uszu powinny zakryć oczy. Uszy nie powinny być duże i ciężkie".  Może też Pani sprawdzić w hodowlanym materiale dokumentacyjnym jakie uszy mieli rodzice psa (naturalnie zakładam, że pies jest rodowodowy). Pozdrawiam. K. G


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.