Znalazłam kanarka

Mam pytanie, znalazłam kanareczka. Ma pierscionek. I chce oddac kanarka wlascicielowi ale nie wiem jak. Jak odnalesc. Pomocy!

Witam; Proszę: 1) sprawdzić napis na obrączce kanarka. Powinny widnieć na niej napisy typu: PL , PZHK, 04, K8, 33 Powyższy napis jest przykładowy, ale informuje Panią o: - PL - miejsce hodowli/rejestracji ptaka (powyżej jest to Polska); - PZHK czyli drugi napis w kolejności to nazwa stowarzyszenia, do którego należy hodowca (powyżej jest to Polski Związek Hodowców Kanarków); - trzeci napis to numer hodowcy; - ostatni numer rodowy osobnika; 2) po odczytaniu należy zidentyfikować stowarzyszenie, w którym jest zarejestrowany hodowca; 3) odszukać dane stowarzyszenia / klubu w internecie, zadzwonić i powiadomić o znalezieniu ptaka; 4) związek powienien albo udostępnić Pani kontakt do hodowcy, albo skontaktować się z hodowcą przekazując Pani dane. Pozdrawiam. K. G  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.