Dlaczego gryzie ogon?

Mój pies ma dopiero rok. Kiedy był małym szczeniakiem spędzałam z nim dużo czasu potem jednak z powodu innych zajęć ograniczałam z nim kontakt. Coraz częściej był zamykany w jednym pomieszczeniu, a reszta domowników była zajęta tylko sobą. Potem było już tak codziennie. Po pewnym czasie zauważyłam, że kręci się wkoło i gryzie ogon. Pies wygląda, dobrze ma czystą sierść błyszczące oczy i nie ma objawów choroby. Stracił chęć do zabawy. Kiedy gryzie ogon warczy i kręci się jak oszalały nie można go powstrzymać, chociaż próbowałam go odciągać zabawkami. Nie dawno obgryzł ogon z kawałkiem kości, próbowałam mu to opatrzyć ale nie dał sobie tego zrobić. Czasem piszczy z bólu. Byłam z nim u kilku weterynarzy każdy z nich twierdził, że to podłoże psychiczne. Co robić proszę o pomoc !?

Witam; Jeśli Pani pytania z: 30. 04 i 09. 05 tego roku dotyczą tego samego psa przypominam swoją odpowiedź: "Należy zdiagnozować przyczynę pod kątem sktualnego stanu zdrowia psa (min. Ukł. Szkieletowy: kręgosłup, stawy biodrowe, lecz również przewodnictwo nerwowe). Biorąc pod uwagę, że pod koniec kwietnia pies wykazywał objawy kulawizny i bólu (Państwa pytanie z 30. 04 b. R) konieczna jest bezpośrednia diagnoza i wdrożenie właściwego leczenia (konieczna wizyta w gabinecie weterynaryjnym). Ps. Prawdopodobnie będą wskazania do wykonania badań obrazowych tj. RTG" Pytania do Pani: - Czy odbyła się konsultacja weterynaryjna? - Jakie badania wykonano? - Co stwierdził/li konsultujący lekarze? - Jakie leczenie zostało ustalone/ wdrożone (leki itp. )? Dodatkowo proszę o informację: - gdzie przebywa pies (mieszkanie, dom)? - czy nadal jest izolowany (gdzie)? - ile czasu codziennie mu Pani poświęca? - ile razy dziennie wychodzi na spacery (ile czasu trwają)? Pozdrawiam. K. G


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.