Moja szynszyla dziwnie się zachowuje

Witam ! Piszę w sprawie mojej szynszylii. Niedawno zauważyłam, że dziwnie się zachowuje. Zaczęła wymiotować śliną i cały czas siedzi w kącie z opuszczonymi uszkami, nie chce pić ani jeść . Bardzo się martwię a weterynarz o tej porze nie przyjmuje. Bardzo proszę o pomoc jak ulżyć zwierzątku w cierpieniu i co mam robić ?

Witam! W takich wypadkach wizyta u lekarza byłaby najwłaściwsza, przyczyny takiego zachowania mogą być zwiazane z niedrożnością przewodu pokarmowego, przerostem zębów, ciałem obcym w przełyku. Ślinienie się może też być oznaką bólu. Jedyne co można zrobić to zapewnić spokój zwierzęciu i jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza weterynarii który przebada zwierzę. Jeśli szynszyla nie chce jeść ani pić można spróbowac poić ją ze strzykawki małymi porcjami, należy przy tym uważać by nie wstrzykiwać płynu prosto w gardło tylko z boku policzka małymi porcjami.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.