Czy to guz mózgu u psa?

Witam. Mój pies, 2, 5 letni sznaucer miniaturowy miał 2 dni temu atak padaczkowy bądź podobny do padaczki (piana z pyska, zesztywnienie, drgawki). Bezpośrednio po ataku, gdy chyba jeszcze nie odzyskał w pełni świadomości, rzucił się na mnie i męża i pogryzł. Do tej pory nigdy nie zdarzyły mu się takie ataki agresji. Na dniach będzie miał robione badania krwi. Problem w tym, że mój pies bardzo często choruje, ma problemy żołądkowe, zatrucia, wcześniej jeszcze zatkanie gruczołów okołoodbytowych. Od ponad roku jest na karmie rybnej, gdyż inne karmy powodowały problemy z gruczołami, i co miesiac należało je udrażniać, więc ten problem już minął. Pozostały ciągłe problemy z żołądkiem, częste- średnio co 6 tygodni- 2 miesiące biegunki i wymioty trwające po tydzień lub dłużej. A teraz doszedł jeszcze ten atak padaczkowy. Dzisiaj dodatkowo zauważyłam, że po tym ataku pies jest bardziej nerwowy. Kiedyś jedynie chwytał zębami w trakcie zabawy, a obecnie chwyta ale uścisk jego zębów jest silny. Zaczynam się go obawiać, i boję się również o swoje dziecko. Wiem, że piszę w sposób chaotyczny i ciężko cokolwiek zdiagnozować w ten sposób, ale czy guz mózgu może być odpowiedzialny za ten atak padaczkowy, za zmianę zachowania psa (jego agresję i nadmierną nerwowość)? Jakie badani pomogą w diagnozie? Dziękuję za pomoc.

Takie zachowanie może być efektem napadów padaczkowych (często psy po ataku nie rozpoznają miejsca ani swoich właścicieli). Zmiany zachowania jak najbardziej mogą być efektem guza mózgu. Tutaj najlepszym rozwiązaniem byłby np. Tomograf, gdyż zwykłe RTG niestety nie jest miarodajnym badaniem przy tego typu podejrzeniach.  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.