Szynszyla jest apatyczna po urazie

Witam, mam szynszyla i wczoraj został on przygnieciony łóżkiem podczas próby rozścielenia. Szynszyla przestała się ruszać, zrobiła się apatyczna. Weterynarz dał zastrzyk przeciwbólowy i sprawdził czucie w łapkach. Dzisiaj szynszyla porusza się w miarę normalnie według mnie jednak robi to bardzo mało, w sumie cały czas siedzi w jednym miejscu. Nie chce jeść ani pić nie reaguje na rzeczy tak jak zawsze co bardzo mnie martwi. Na co dzień jest bardzo żywa i wredna często szczeka i gryzie klatkę a teraz nie robi nic. Dokarmiam ją wodą z miodem poprzez strzykawkę. Szynszyla bardzo szybko oddycha. Bardzo się martwię, czy takie zachowanie jest normalne, czy możliwe iż jest w szoku. Co mam robić żeby jej pomóc, z góry dziękuję za pomoc. Jakub kubicz

Witam, proponuje isc do innego lekarza, ktory wykona dokladniejsza diagnostyke, jednakze podejrzewam ze doszlo do powaznych urazow narzadow wewnetrznych. Fakt ze takie zwierze nie je i nie pije samo, siedzi osowiale, swiadczy tylko o powaznosci sytuacji i stanu zdrowia zwierzecia. Prosze nie czekac tylko udac sie niezwlocznie do lekarza. Zycze powodzenia zwierzeciu :)


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.