żaden lekarz weterynarii nie wie co się dzieje

Witam, mój pies jest kundelkiem. Ma obecnie prawie 14 lat. Od około dwóch lat leczony jest na wątrobę. Leczenie polega na podawaniu tabletek hepatil, witamina b complex, esseliv forte, ursofalk oraz zentonil oraz odpwoiednia dieta. Co około 1, 5/2 miesiące badania kontrolne krwi. Około tydzień temu takowe badania zostały wykonane. Biochemia, morfologia, mocz. Jak na niego (nieraz alt wynosił prawie 300) wyniki były rewelacyjne. Alt nieznacznie podwyższony, bo 122. Mocznik nieznacznie podwyższony, co raczej jest normalne przy problemach z wątrobą. Ilość czerwonych krwinek trochę podwyższona, ale ilość hemoglobiny w nich prawidłowa. Reszta również w porządku. Asp w normie, bilirubina również. Objawy są takie:
na początku pies bardzo mocno spał, przestał się bawić, przestawał jakby słyszeć. Wtedy dostał tabletki karsivan i brainactiv. Potem zaczęły się luźne stolce, mocno pomarańczowe. Do tego wymioty, brak apetytu. W zdjęciu rtg widać mocno zgazowane jelita i żołądek. W badaniu usg powiększony węzeł chłonny. Wątroba bardzo ładna. Nerki nieznacznie powiększone. Karsivan i brainactiv już nie podaje. Obecnie otrzymuje tabletki venter, omeprazol, nifuroksazyd. Na wątrobę nadal zentonil i ursofalk. Stan psa jest naprzemienny. Jeden dzień stolce normalne, brak wymiotów, apetyt, a na drugi dzień znowu wymioty, brzydkie pomarańczowe kupy, mocno śmierdzące bąki i brak apetytu. Gorączki brak. Otrzymuje jeszcze cerenię- najpierw po pół tabletki, teraz zastrzyki. I antybiotyk synergal w zastrzyku. Dodam, że karmię go puszkami hepatil oraz suchą karmą royal, wszystko dla wątrobowców, do tego gotowana pierś z kurczaka. Pies pije więcej wody niż zwykle i też sika dużo więcej. Nieraz budzi się w nocy, żeby wyjść na dwór. Od szczeniaka prowadzi go jeden lekarz wet- dodam, że na prawdę dobry. Niestety tym razem też nie wie, gdzie leży przyczyna. Bardzo proszę o pomoc. Nikt zupełnie nie wie jak można mu pomóc. Na badanie endoskopowe jest już chyba troszkę za stary co wiąże się dużym ryzykiem.

Odpowiedź

A jakie parametry krwi były badane? Jakie są na przykład wyniki badania stężenia jonów, bilirubiny, albuminy? Czy wykonano bad. w kier. wykluczenia choroby trzustki? Jak wygląda rozmaz krwi? Czy wykonano badanie moczu i kału? Jeżeli nie to trzeba uzupełnić badania diagnostyczne. bfp 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl