Wybudzenie się suczki w trakcie sterylizacji

Wczoraj byłam z suczką do sterylizacji . W trakcje zabiegu czyli w trakcje podwiązywania jajników (dla mnie w połowie zabiegu)pies zaczął się wybudzać i skomlić. Kilka krotnie prosiłam wręcz żądałam aby lekarz ponownie uspał psa, niestety nie posłuchał twierdząc , że nie ma sensu, że pies skomli podświadomie, że już kończy itp. Przez kolejne kilkanaście minut słuchałam i widziałam jak suczka cierpi dla mnie horror. Czy miał lekarz prawo odmówić ponownego uspania ewentualnie co powinien zrobić w takiej sytuacji. Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedz.

Srodki narkotyczne stosowane w weterynarii mają działanie przeciwbólowe, zwierzęta nie odczuwają bólu trzewnego, czyli tkanek miękkich podczas zabiegu, po za hamowaniem niektórych struktor układu nerwowego, powodują róznież pobudzenia, objawiające się halucynacjami np wyciem, skompelniem, szczekaniem, czy ruchami gałek ocznych. Pani piesek miał właśnie takie objawy, halucynacje, co może być odebrane jako cierpienie zwierzęcia, ale nie jest, mam nadzieję, ze moja odpowiedż jest wystarczająco wyczerpująca, pozdrawiam lek wet Katarzyna Minior  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.