Problem z łapką i kanarka

Witam, 3 lata temu zakupiłam kanarka od hodowcy. Ptaszek miał na łapce metalową obrączkę, która uciskała łapkę. Żaden weterynarz nie chciał udzielić pomocy i zdjąć obrączkę, łapka puchła coraz bardziej więc sama zdjęłam tą obrączkę ale łapka zrobiła się czarna. Ptak normalnie je i pije, siedzi na patyku ale się nie kąpie. Martwię się, że cierpi, proszę o poradę, jak pielęgnować tą łapkę. Za pomoc z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Dobry wieczór,   czarny kolor świadczy o pocesie martwiczym. Konieczna jest wizyta w lecznicy. Proponję podzwonić wcześniej do kilku lecznic i przedstawić problem. Może, któryś z lekarzy podejmie się pomocy. Jesli, odmówi pomocy proszę zapytać o to, gdzie można znależć lekarza, który udzieli pomocy kanarkowi. Z poważaniem, lek. Wet. Jakub Szpunar


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.