Leukocyty w moczu u psa

Moje pytanie dotyczy konsultacji i ewentualnych sugestii odnośnie prowadzenia psa. W sierpniu b.r pies (duzy, mieszanka owczarka ok 35 kg) przestał jeść, potem pić, prawie nie sikał. Kilkakrotnie odesłany przez weterynarza - stwierdzil ze to zmiany hormonalne, upały itp. Po badaniu okazało się, ze w moczu wystepuje bardzo duża liczba leukocytów. Dostawal antybiotyk dozylnie 3 dni, potem Hiconcil, Furagin i Furasept. Dwa tygodnie spokoju i pies znów przestał jeść i pić. Zmieniliśmy weterynarza - kolejne badania - szczawiany we krwi, leukocyty podwyższone, kolor krwi ciemny, bilirubina podwyższona. Wykluczona testami zostala borelioza i hepatozoonoza. Jeszcze raz podano psu Hiconcil. Znów nastala poprawa 3 tygodniowa. Usg i rtg brzucha nic nie wykazało. Posiew moczu też nic. Obecnie jest duża liczba leukocytów (+++) w moczu, w polu widzenia 16. Weterynarz zadecydowała, by zastosować kilkutygodniowe leczenie Enrobibiofloxem po miesiącu, jeśli nic nie pomoże usg w znieczuleniu, ewentualnie kontrast. Czy z Waszej strony są jeszcze jakies sugestie w jakim kierunku badać psa? Dodam jeszcze, że był to szczeniaczek (obecnie ma 18 miesięcy i nie było przez rok zadnych problemów!!!) odebrany właścicielowi, zaniedbany, zagłodzony, zagliszczony i zawszony do tego stopnia,że weterynarz powiedział, ze nie widział czegoś takiego -szczenie było oblepione wszami i gnidami, skóra schodziła. Nim ukończył rok, został pogryziony przez kleszcze ale borelioza i hepatozoonoza zostały wykluczone. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Adrianna Kowalczyk.

Wskazane badanie przeglądowe krwi z rozmazem - najlepiej ręcznym, dokładne usg nerek, prostaty wykonane najlepiej przez specjalistę od USG (czyli kogoś kto tylko zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną)


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.