Preparat od weterynarza

Dostałam od pani wet. W strzykawce 6 mililitrów płynu profilaktycznie na pchełki i 1 tabl na odrobaczenie(bo powiedziano mi że małego kociaka trzeba odrobaczać co miesiąc przez pół roku) zapłaciłam za oba produkty 28zł. I teraz moje pytanie brzmi, jak ja mam kotu wylać na skórę ten preparat? Jest go 6ml a kociak ma dop 2 miesiące i waży kilogram z małym haczykiem. Przecież on będzie cały mokry? Mam mu tym polać kark czy całego z kropić? Zastrzegam iż poprosiłam panią doktor o coś profilaktycznego ponieważ kociak raczej pcheł nie ma a był miesiąc wcześniej na pchełki zakroplony w schronisku(powiedzieli, że trzeba kurację powtórzyć po ok 3tyg). A więc jak ja mam temu kiciusiowi zakroplić na noc ten płyn? Będzie się lizał bo przecież będzie mokry cały. ?

Podejrzewając rodzaj płynu w strzykawce na podstawie objętości i zalecenia sugeruję rozprowadzić płyn po sierści w sposób powodujący nawilżenie całej długości włosa i pozostawienie do odparowania (które powinno nastąpić dość szybko). Do momentu wyschnięcia mależy nie dopuścić do wylizywania się przez kociaka.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.