Agresja

Witam w ogromnym skrócie opowiem o moim psie. Zabrany ze schroniska. Różne niepokojące zachowanie, dwie wizyty behawiorysty, wypełnianie zaleceń. W ubiegłym tygodniu pies ugryzł moją teściową z którą mieszkamy, bronił swoich zasobów, choć nikt mu nic zabrać nie chciał, ale tak uznał i się stało. Zrobiła się panika, teściowa natychmiast zarządała usunięcia psa z domu. My w panice pojechaliśmy do schroniska, zapowiedzieli, że go uśpią, niestety nie mieliśmy wyjścia. Gdy emocje opadły postanowiliśmy odebrać psa. Niestety kierownik schroniska powiedział, że pies już nie żyje. Czy można tak uśpić psa bez obesrwacji? W ciągu 48h?

Witam; Musicie Państwo sprawdzić w regulaminie schroniska czy nie istnieje tam zapis typu "Do zadań schroniska należy usypianie w sposób humanitarny zwiezrąt nieuleczalnie chorych, ślepych miotów oraz wyjątkowo agresywnych zwiezrąt (psów i kotów) zagrażających personelowi schroniska i innym zwierzętom tam bytującym". Jeśli natomiast będą wątpliwości należy je zgłosić do Urzędu Gminy, który nadzoruje placówkę schroniska. Pozdrawiam. K. K


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.