Pomoc dla kanarka

proszę uprzejmie o pomoc! Od paru dni zauważam u swojego kanarka minimalne skrzywienie dzioba, jest to jakby boczny przerost, ale nie do końca widać żeby miał z boku jakieś odrosty. Czasami wydaje mi się jakby układał ten dziób w tedy, kiedy odpoczywa, bo w ciągu dnia ma normalnie, dopiero kiedy siedzi w klatce to się krzywi dodatkowo podczas jedzenia strzela tym dziobem ale daje rade sobie pokarmem, a w nocy zauważyłem ze się budzi i strzela nim tak jakby mu przeszkadzał. Chyba, że to moje przewrażliwienie. Wszystko było w pożądku, dzieje się tak od paru dni. Jest to roczny kanarek i nie uległ żadnemu wypadkowi, kupiony został w sklepie zoologicznym . I jeśli chodzi o jakieś porady to tak jak pan pisał, nie ma na co liczyć( dostałem odpowiedź: od tego jest weterynarz) teraz dlaczego pisze , ponieważ jest to (niestety) drugi już kanarek , bo wcześniejszy odszedł do historii. I co ciekawe, albo mam po prostu takie szczescie miał fabrycznie skrzywiony dziobek. Kupiłem go od hodowcy kiedy miał ponad 2 lata już z takim dziobem. Najciekawsze jest to ze kilka dni później udałem się do weterynarza i weterynarz na to : “ ma krzywy dziob, jest to wada fabryczna i tak już zostanie ” - nic nie zrobił i koszt 30 euro ( …. Przecież ja to wiedzałem…. ) jednego nie wiem do dziś czy on miał tak od samego początku czy od nie dawna. A w teraźniejszym przypadku dzieje się tak od paru dni. Czy to chwilowa usterka czy może coś poważnego? Proszę o podpowiedź czy tak czy owak muszę wrócić do weterynarza, czy może kanarek sam sobie to wyreguluje? Z poważaniem: adam.

Witam! Bez oględzin zwierzęcia i ewentualnego badania klinicznego nie jesteśmy w stanie nic stwierdzić. Pozdrawiam! Lek. Wet. Karolina Misztal


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.