Kulawizna

Witam to jeszcze raz ja. Dziekuje za udzielone odpowiedzi . Bede sie powtarzac moj problem i mojego psa polega na tym ze pupil nadal kuleje na tylna łape . Kulawizna pojawiła sie nagle , majac 4 miesiace piesek rano wstał i zaczoł kulec pojechalismy do weterynarza podał jakis zastrzyk po ktorym pies zaczoł normalnie chodzic ( a juz na drugi dzien kulawizna powróciła) i jakis antybiotyk stwierdzajac ze to ze wzgledu na to ze pies szybko rosnie . Po przyjetej dawce antybiotyku nadal kulał a łapa cała spuchła , oprócz tego pod pacha przedniej łapy pojawiła sie pod skóra jakas galaretowata narosl. I znów wet. Dwa zastrzyki i tydzien czekania nadal to samo stwierzenie ze zapalenie stawów. Potem znow 2 zastrzyki i tydzien czekania pies nawet do jedzenia nie wstaje nie ma sił apetytu nie stracił cały czas jest wszedzie noszony . Zmiana wet . Usg wykazuje pod pacha jakis płyn wet. Sciaga dwie strzykawy ropy z krwia robi rtg cała łapa jest w porzadku pies odczówa ból w kolanie wet daje dwa zastrzyki i antybiotyk w tabletkach opuchlizna schodzi , pies biega , jedziemy do kontroli powtórka leku pies jest żywy ma apetyt biega kulawi może mniej ale nadal nie staje cała łapa na ziemi tylko palcami lekarz przepisuje carprodyl f 50 ( pies ma już 5 miesiecy i 2 tygodnie ) nadal kuleje wet juz sam sie denerwuje ja mam pytanie jak jeszcze moge pomuc pupilowi co może byc przyczyna kulawizny czy pies nauczyl sie juz tak chodzic czy może nalezy zbadac pod innym katem psa rodzice maja badania na dysplazje stawów sa ujemne bardzo prosze o odpowiedz to juz ostatnie moje pytanie obiecuje . Żal mi psa jest jeszcze dzieckiem a juz tyle sie wycierpiał. Dodam ze jest to pies rasy bernenski pies pasterski obecnie waży 19kg

Odpowiedź

Dzień dobry,


W opisanej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z konsultacji ortopedycznej. Nagłe pojawienie się problemu może wskazywać na tło urazowe, zaś jego przewlekłość na ograniczoną skuteczność terapii zachowawczej.


Proponuję również rozszerzenie diagnostyki radiologicznej o kolejne elementy, jak n. p. RTG stawów biodrowych w kierunku dysplazji, być może MRI. Jednak o dalszym postępowaniu powinien zadecydować ortopeda.


Pozdrawiam


lek. wet. Michał Czingon specjalista chirurg

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl