Kleszcze

Witam, jestem właścicielką 3 psów rasy wyżeł. Mieszkaja z nami w domu śpią na fotelach. Problem polega na tym ze znosza mnóstwo kleszczy są codziennie sprawdzane jednak zdąz sie dosyć często, ze wielgachne >odpadają moje pytanie brzmi co dzieje sie z tymi kleszczami jezeli sie ich nie zauważy i wejda gdzies pod mebel? Czy są grozne? Czy rozmnażją sie czy giną? Jak sobie radzc z problemem?

Witam; Oprócz codziennego dokładnego obejrzenia psy powinne mieć systematycznie podawane środki odstraszające Kleszcze. To podstawowe działanie. Kleszcze, które dopiero wędrują po ciele zwierzęcia i np. Opadną na ciało człowieka (min. Przy dotykaniu, głaskaniu psa) stanowią takie same zagrożenie jak te, które można znaleźć na ciele np. Po wycieczce do lasu. Pozdrawiam. K. K


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.