Ropa i krew z rany po operacji

Mój berneńczyk miał kila dni temu operacje podczas której lekarz weterynarii usunął mu torebkę stawową ze stawu łokciowego. Po operacji zaczeła powiększać się opuchlizna, piesek bardzo się drapał ale weterynarz powiedział, że to normalne i z rany może wypływać jakby krew z ropą. Od dwóch dni własnie tak się dzieje ale jest to w sporych ilościach i to mnie martwi, rana wygląda bardzo nieprzyjemnie, jakby świeża, piesek ma ciągle brudną sierść od krwi. Czy własnie tak powinno być i czy tyle ma wypływać tej mazi?

Zalecam wizytę u lekarza, ponieważ każdy wypływ z rany, a tymbardziej wypływ ropny, jest niepokojący. Infekcja może w konsekwencji soprowadzić do bardzo poważnych problemów, a biorąc pod uwagę delikatną strukturę jaką jest staw, nei czekałbym z wizytą u lekarza. Należałoby rozważyć pobranei wymazu z rany i sprawdzenie co wyrośnie w czasie posiewu, a potem dobranie odpowiedniego antybiotyku. Lek. Wet. Marcin Haladyn  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.