Obrzęk ciastowaty tylniej łapy u psa

Witam, mam problem z psem. Mój pies ma 13 lat ostatnio u niego stwierdzono przykurcz tylnej łapy, również od 5 lat bierze tabletki na chore serce (enarenal). Ostatnio na ten przykurcz podawano mu kroplówki na wypłukanie mocznika, który ma ponad normę. Wszystko było dobrze, zaczął również jeść, jednak 2 dni po skończeniu kroplówek spuchła mu chora łapka. Lekarz stwierdził że jest to obrzęk ciastowaty i że trzeba masować tą łapę. Tak też robiliśmy. Jednak obrzęk nie ustaje. Pies nie chce nic jeść, nie wstaje, ani nie chodzi i z bólu popiskuje. Co może być z jego chorą łapą ? Jaka jest przyczyna i jak ją leczyć ? Ma również twardą i spuchniętą pachwinę w tej łapie.

Witam! Niestety nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie bez zbadania pieska. Przyczyn opuchlizny i złego samopoczucia może być wiele. Skoro piesek źle się czuje, nie chce jeść i widać że go boli, to proszę udać się z nim na wizytę do lekarza weterynarii aby nie cierpiał. Pozdrawiam


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.