Powiększony i twardy mięsień przy koś. ramieniowej

Witam mój owczarek collie już od około dwóch miesięcy zmaga się z takim właśnie problemem. Pies jest stróżem naszego podwórka- przebywa na dworze. Możliwe, że na wypadek (jakiegokolwiek) uderzenia lub samoistnie zaczął kuleć. Przez okres około tygodnia nie interweniowaliśmy, ponieważ zdarzało mu się to od czasu do czasu. W ciągu następnego tygodnia jego cała łapa opuchła i stwardniała- przestał w ogóle na nią nadeptywać. Pojawiła się znaczna gorączka. W następstwie tego udaliśmy się do naszego weterynarza, który zrobił zdjęcie rtg kończyny i uznał, że musiało dojść do zbicia mięśnia. Sprawdził za pomocą strzykawki, czy w "ramieniu" psa nie ma ropy itp. Pies dostał zastrzyki przeciwbólowe, przeciwzapalne itp. Do domu dostaliśmy również kilka zastrzyków. Następna wizyta odbyła się po tygodniu (opuchlizna łapy zeszła, jednak w dalszym ciągu utrzymywało się powiększenie i stwardnienie mięśnia przy kości ramieniowej), po której również wróciliśmy z kolejną porcją zastrzyków. Po kolejnym tygodniu udaliśmy się do weterynarza, który zrobił nacięcie, aby upewnić się, że nie ma w tej twardej, powiększonej łapie ropy, czy innych płynów. Niestety z rany wypłynęła sama krew. Nasz doktor założył szwy i z kolejną porcją zastrzyków wróciliśmy do domu utwierdzeni, że jest bardzo mocne stłuczenie. Minął kolejny tydzień, a mięsień przy kości ramieniowej jest nadal taki sam. Czy stłuczenie może być tak długo przyczyną stwardnienia mięśnia i jego obrzęku? Pierwszą myślę naszego doktora był nowotwór. Proszę o pomoc.

Witam! Czy kulawizna nadal występuje? Zwierzęciu nie wytłumaczymy że musi oszczędzać łapę a chodząć na niej spowalnia leczenie. Jeżeli lekarz podejrzewa nowotwór to należało by wykonać badanie histopatologiczne wycinka aby potwierdzić diagnozę. Pozdrawiam


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.