Wyniki badań krwi

Witam, mój pies ma 7 lat (west), odstatnio wymiotował - nieżyt żołądka, dostał antybiotyk, oprócz tego leki: debridat, omeprazol i aniprazol. Stolce robił w normie, pasożytów nie znaleziono, miał zrobione usg - dużo nagromadzonych gazów, dzisiaj dostałam wyniki krwi, wszystko jest w normie, oprócz: mchc (37, 6), mch (25, 6), granulocyty segmentowe (80), aspat (58, 6), ap (181). Czy jest się czym martwić, czy po prostu te współczynniki są podwyższone ze względu na przyjmowanie leków? Lekarz teoretycznie powiedział, że to przez leki. No ale wole się jeszcze u kogoś upewnić. Dziękuję za odpowiedź.

Witam! Warto po kilku dniach powtórzyć badania żeby ocenić czy lub jak parametry krwi się zmieniają. Jeżeli objawy u psa ustąpiły po leczeniu to wystarczy tylko monitorować parametry krwi czy wróciły do normy. Pozdrawiam


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.