Ropiejąca rana u dorosłego psa

Dzień dobry! U mojego 11-letniego owczarka kaukaskiego pojawiły się ropiejące rany, pies się wygryza- głównie w okolicy prawego uda. Nie jest to pierwszy taki stan, pies ma często problemy z gruczołami, ostatnio były wyciskane 2- 3 tygodnie temu. Po raz pierwszy pojawiła się taka rana też w pachwinie przedniej prawej łapy- z tym, że jest to raczej jakby strup, pod którym jest ropa. Oczyściłam mu wszystko, wycięłam sierść, odkaziłam octeniseptem i na to zrobiłam jeszcze okład z borasolu. Dałam poza tym dalacin c 150mg- 1 kapsułkę. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy jutro też mogę mu ten antybiotyk podać? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Ewa podleś

Możliwe, że opisany problem ma podłoże natury alergicznej, uwzględniając lokalizacje zmian prawdopodobnie uczulenie na alergen pchli. Czy zwierze ma stosowną regularną i co ważne dobraną do wielkości zwierzęcia profilaktykę przeciwpchelną? Odradzam leczenie na własna rękę zwłaszcza w sytuacji gdy nie zna się dawek leków dla zwierząt.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.