Wysoka gorączka

Witam. Jestem technikiem weterynarii pracującym od 5 lat w gabinecie weterynaryjnym. Dodatkowo jestem hodowca cane corso italiano. Problem mam następujący. . Zresztą nie tylko ja również dwie kliniki i 4 weterynarzy co może być psu . Jest to suka rasy cane corso wiek 3. 5 roku , beki przeszla miesiąc wcześniej sterylizacje , tydzień po sterylizacji było ok . Pozniej pies napil się wody z brudnego ujścia i jakby od tego zaczęła się historia od czasu do czasu biegunka od czasu do czasu wymioty np. Raz na dwa trzy dni. Od dwóch tygodni pies ma gorączkę 40-40. 5 stopnia. Nie reagujaca na amoxycyline, doxycykline, od trzech dni metronidazol do żyły w kroplowke. Wczoraj dostała zastrzyk ze sterydu dziś gorączka 39. 9 rano. Testy odkleszczowe w dwóch różnych odstępach ujemne, pies zabezpieczony bravecto . Badanie przesiewowe poszerzone z trzustka w normie . Usg miała robione dwa razy jedna dr. Nie widziała zmiany na sledzionie po tygodniu druga dr znalazła mówi że może to być coś na zasadzie naczyniaka i mówi ze to nie od tego pies goraczkuje. Dodatkowo wykonano rtg żeby wykluczyć pozostawienie czegos przez weterynarza w jamie brzusznej. Choć wszyscy biją się w głowę że nie po 3 tygodniach od sterylizacji pogorszenie stanu. . Ze nie powinno to mieć wspólnej zależności. W rtg czysto. Wątroba nerki pracują ok. Pies nie czuje się sam w sobie mocno źle. . Apetyt dopisuje , pragnienie również. Dodatkowo jak suka była na zdjęciu szwów w gabinecie było szczenię z parwoviroza . Pies szczepiony systematycznie + leptospiroza również. Ostatni rok jest tylko nie ważna, ale pies nie ma objawów leptospirozy. Może państwo podsuna jakiś pomysł. . Co możemy jeszcze wykonać? Otworzyć jamy brzuszna i zrobić laparotomie zwiadowcza? Ogladnac czy przy np. Kikucie nic się nie dzieje. . Choć na usg dwie panie nic tam nie widziały. . W miejscach po jajnikach również. Dziękuję za odpowiedź z góry dziękuję klecha agata ze szczecina

Jeżeli utrzymują się okresowo wymioty i biegunka to proponowałabym na początek rtg p. Pokarm. Z kontrastem, a dopiero potem ewent. Laparotomia zwiadowcza. Czy pies dostawał leki niesterydowe p/zapalne czy tylko same antybiotyki? Jak wyglądają wyniki hematologiczne? Co z OB? Wynik badania moczu? PS. Ujemne wyniki testów w kier. Chch przenoszonych przez Kleszcze w tym przypadku nie przesądzają o faktycznym stanie klinicznym psa.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.