Gorączka i wyrastające zęby

Witam mam 10 tygodniowego shih tzu. Zauwazylam ze ma dosyc suchy i cieply nosek co moze wskazywac na goraczke . Nie jest osowialy chce sie bawic biega i ma. Apetyt ale jest bardzo cieply czy to mozliwe ze to. Przez rosnace zeby ? Ma bardzo spuchniete dziasla widac ze wyrzynaja mu sie zeby czy goraczka moze byc od tego i czy to nie za pozno na mleczne zeby poniewaz w internecie podawane sa inf o tym ze pies w wieku 6-8 tyg ma juz komplet mlecznych zebow pozdrawiam

Proces wyrzynania zębów jest indywidualny, tak samo jak - ujmijmy skrótowo - wzrost i dojrzewania. Można podawać pewne ogólne reguły, ale nie dotyczą one 100% populacji. U każdego zwierzęcia mogą zachodzić pewne odstępstwa. Tym bardziej u shih tzu, które należą do ras tzw. Brachycefalicznych i maja z tym związane pewne odmienności i zagrożenia, również wady rozwojowe (do weryfikacji przez lekarza). Przy wymianie/wyrzynaniu zębów może być lekko podwyższona temperatura, ale nie jest to tak intensywna zmiana jak u ludzi. W przypadku wątpliwości proszę udać się do lekarza, ewentualnie poruszyć tematy przy okazji szczepień, które jak się spodziewam Państwa pies właśnie przechodzi.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.