Gorączka i wyrastające zęby

Witam mam 10 tygodniowego shih tzu. Zauwazylam ze ma dosyc suchy i cieply nosek co moze wskazywac na goraczke . Nie jest osowialy chce sie bawic biega i ma. Apetyt ale jest bardzo cieply czy to mozliwe ze to. Przez rosnace zeby ? Ma bardzo spuchniete dziasla widac ze wyrzynaja mu sie zeby czy goraczka moze byc od tego i czy to nie za pozno na mleczne zeby poniewaz w internecie podawane sa inf o tym ze pies w wieku 6-8 tyg ma juz komplet mlecznych zebow pozdrawiam

Odpowiedź

Proces wyrzynania zębów jest indywidualny, tak samo jak - ujmijmy skrótowo - wzrost i dojrzewania. Można podawać pewne ogólne reguły, ale nie dotyczą one 100% populacji. U każdego zwierzęcia mogą zachodzić pewne odstępstwa. Tym bardziej u shih tzu, które należą do ras tzw. brachycefalicznych i maja z tym związane pewne odmienności i zagrożenia, również wady rozwojowe (do weryfikacji przez lekarza).
Przy wymianie/wyrzynaniu zębów może być lekko podwyższona temperatura, ale nie jest to tak intensywna zmiana jak u ludzi.
W przypadku wątpliwości proszę udać się do lekarza, ewentualnie poruszyć tematy przy okazji szczepień, które jak się spodziewam Państwa pies właśnie przechodzi.

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl