Wyniki krwi i moczu u psa

Witam mam labradora w wieku trzech lat. Dzisiaj miał mieć prześwietlane stawy ale niestety nie doszło do skutku, bo najpierw miał pobrana krew i okazało się ze wyniki kreatyniny ma podwyższone. Mocznika miał, 55, 1 a kreatyniny miał 2, 1 1 (norma 1, 7) o czym mogą świadczyć takie wyniki, czy to może świadczyć o niewydolności nerek czy może o czymś innym np. Zapaleniu itp. Wynik moczu barwa- ciemnożółty przejzystosc- lekko metny glukoza- ujemny bilirubina- nie wykryto ciała ketonowe- ujemny ciezar właściwy - 1, 055 eryt/hemoglobina- ujemny ph-6, 5 białko -ślad urobilinogen- ujemny azotyny-ujemny leukocyty- ujemny nabłonki płaskie- pojedyncze leukocyty- 0-4 bakterie- liczne

Państwa pies rzeczywiście ma lekko obciążone nerki, wyniki są bez tragedii, ale na tyle odbiegają od normy, że nie można tego pozostawić samo sobie. Być może warto wykonać jeszcze pomiar białko/kreatynina w moczu. Lekarz zapewne ustali Państwu postępowanie terapeutyczne i termin ponownej kontroli parametrów.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.