Katar i gorączka u psa

Witam , wczoraj zauważyłam u mojego pieska doś obfitą wydzielinę z nosa , przeżroczystą wodnistą a dziś doszło kichanie . Udałam się do lecznicy lekarz zbadał pieska , stwierdził powiększone węzły chłonne i temperaturę . Zastosował antybiotyk , jutro i pojutrze mam zgłosić się jeszcze na zastrzyki . Pytanie moje dotyczy zachowania pieska , jest osowiały , stracił apetyt, to rozumię ale pies jest wystraszony , chodzi w te i spowrotem , ciagle spogląda na sufit , nie podchodzi do mnie jakby się bał , reaguje nerwowo na dżwięki , nie kładzie głowy tylko zasypia z głową w górze . Czy takie zachowanie może być spowodowane gorączką . ?

Proszę zwrócić uwagę, że przewody nosowe u psa w pozycji fizjologicznej są położone niemal poziomo, co sprzyja zaleganiu wydzieliny. Zmiana pozycji głowy jest więc raczej związana z poczuciem dyskomfortu w nosie, ale dla pewności proszę o tym poinformować lekarza podczas wizyty kontrolnej.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.