Dziwny zapach na grzbiecie psa

Witam, mam być może dziwne pytanie ale bardzy mnie to nurtuje. Kilka dni temu na grzbiecie mojej 3-letniej suni shih tzu poczułam dziwiny zapach - mnie kojarzy się z kocim moczem, piżmem. Dotyczy to niewielkiego obszaru. Skóra nie jest zmieniona ani zaczerwieniona a pies się nie drapie. Mam wrażenie, że zapach nasila się gdy sunia widzi inne psy. Po kąpieli przez dwa dni nie było zapachu a teraz powoli wraca. Nie wiem jakie to ma znaczenie ale jest to miejsce gdzie zakrapiamy zawsze preparat advantix ale już jakieś dwa miesiące nie był zakrapiany (z tym zapachem tez mi się to kojarzy). Reszta psa pachnie jak zawsze. Poza tym pies jest zdrowy. Niecałe dwa miesiące temu robiliśmy kontrolne badania. Jaka może być przyczyna takiego zapachu?

Może być to łojotok, który z kolei moze być rekacją na stan zapalny skóry w tym miejscu np w przbiegu alergi. W takim wypadku widoczne byłby jednak jakies zmiany i prawdopodbnie obecny byłby świąd. Ponieważ nie ma takich objawów możłiwe że przyczna sa zaburzenia hormonalne jak nadczynnośc nadnerczy niedoczynnośc tarczycy otp oczywisci sam pocztek choroby,


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.