Pchły u kota długowłosego a niemowlę w domu

Witam, mamy w domu kotkę brytyjkę długowłosą, u ktorej od jakiegos czasu zaobserwowałam dziwne czarne kropeczki/kreseczki w miejscu gdzie siedziala. Po kontakcie z wodą kropeczki się rozpływają i robią się z nich jakby plamki z krwi. Parę dni temu doszły do tego biale kropeczki jakby ziarenka piasku. Nie znalazlam ani jednej pchły zarówno w sierści jak i w domu. Kotka się nie drapie i nie widac aby jej to przeszkadzało. Nie mogę sprawdzic sierści/skory dokladnie ponieważ po chwili kotka sie denerwuje i drapie/gryzie (nie lubi tego, nie należy do przytulakow). Myślę ze diagnoza jest jasna - pchły, jednak mam problem z doborem środka, ponieważ mamy w domu niespełna 6-miesieczne niemowlę. Nie może to być nic lotnego zeby syn tego nie wdychał, proszki czy talki ktore bedą się osypywac tez nie wchodzą w rachubę - pomimo codziennego odkurzania boję się że talk osypie się np na lozko i poźniej dziecko leżąc na brzuszku położy na tym buźkę. Izolacja kota to tez problem ponieważ mamy malutkie mieszkanie i nie mam możliwości zamykania kota w jakimś jednym pomieszczeniu. Kotka jest niewchodząca ale kiedy się bardzo nudzi i jest niedobra (drapie w drzwi, rolety, wiszące kurtki itp. ) to wypuszczam ja czasem na zamknietą klatkę schodową albo do piwnicy (dla niej to raj) więc tam musiała załapać. Proszę o poradę w jaki sposób pozbyć sie niechcianych lokatorów aby bylo to bezpieczne dla naszego dziecka. Pozdrawiam i dziękuje z góry.

W zupełności wystarczą krople zakrapiane na kark kota które ulegną wchłonięciu po kilku godzinach, wystarczy że przez jeden dzień dziecko nie będzie kotka głaskalo (choć na to jest chyba jeszcze za małe) należy pamiętać że kropelki działają u kota przez okres do jednego miesiąca a więc ważne aby je powtórzyć do tego nalezy gruntownie odkurzyć wszelkie zakamarki w domu odkurzaczem i wyprać kocyki na których leżał kot poza tym to wcale nie powiedziane że kot przyniósł pchły do domu- mógł to nieświadomie zrobić którykolwiek z domowników np na butach :)


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.