Zapalenie ucha wewnętrznego

Witam, chciałem dowiedzieć się jak powinno przebiegać prawidłowe leczenie, oraz jak zajmować się takim pieskiem. U mojej 12 letniej suni wystąpiły następujące objawy: problem z równowagą, przekrzywienie główki na jedną stronę, ma rozbiegane oczy, oraz czasami dziwnie lata jej głowa, do tego nie za bardzo chce wychodzić na dwór i sika w domu. Byłem u weterynarza, wczoraj podał jej dwa zastrzyki i kazał podawać rano i wieczorem po pół tabletki luminalum. Dzisiaj był to jeden zastrzyk i wyznaczył wizytę za pięć dni, jednak jej zachowanie strasznie mnie niepokoi, nie wiem też jak się nią zaopiekować, oraz na co najbardziej zwracać uwagę, w przypadku jakich zachowań powinienem niezwłocznie udać się do lekarza? Dziękuję za odpowiedź.

Lecznie zapaleni ucha środkowego jest zwykle długotrwła i z pewnośia nie wystrcza 2 zastrzyki, powinnio byc to długotrwała antybiotykoterpia i ew leki przecizapalne sterydowe lub niesterydowe. Nalezy tez sprawdzic czy nie ma zapalnia ucha zewntrznego (przewodu słuchowego) bo zwykle zapalnia ucha środkowego pchodza z powikłanych zpaleń przewodu słuchowego. Jeśli w przewodzie wszyko jest dobrze to problem jest poważniejszczy ponieważ nie jest zanan przyczyna objaów przedsionkowych. Poza uszkodzeniem ucha środkowego tego typu objawy beda pojawiały się róznież w przypadku uszkodzenia nerwu 8 oraz jego ośrdodków w pniu mózgu. Wówczas zalecana byłaby tomografia albo jeszcze lepij rezonans magnetyczny. W celu stwierdzenia przczyny (w związku z wiekiem możliwe są choroby nowotworowe)


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.