Dawkowanie karmy dorosłemu psu

Witam, ile gram karmy należy podawać suczce o wysokości 29cm w kłębie/karku, długości 40cm od nasady ogona do karku, która ma 5 lat i widoczną nadwagę? W obwodzie brzucha ma aż 57cm. Piesek jest kundelkiem, nie prowadzi aktywnego trybu życia, większość dnia wyleguje sie, nie ma ochoty na zabawę, nie chce biegać za patykiem ani piłeczką, cieżko ją zmusić do ruchu, najchętniej podróżuje na kanapie w samochodzie. Suczka jeszcze nie była sterylizowana, obawiam sie, że ze względu na nadwagę szybko to tez nie nastąpi. Jakie dawkowanie byłoby najbardziej korzystne? Piesek jest karmiony royalem.

Proszę zatem spojrzeć na opakowanie karmy jakie dawkowanie zaleca producent. Na każdym opakowaniu jest tabela dawkowania. Być może warto również zmienić karmę na taką, która zawiera mniej kalorii (np. Obesity)


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.