Choroba kota; rana cięta

Mój kot od listopada jest chory. Zaczęło się niewinnie od niewielkiej rany pod lewą pachą. Dostał antybiotyki na 3 dzień, gdy już łapy zaczęły mu puchnąć. Obrzękiem zostały objęte przednie łapy oraz tylna lewa. Po kuracji antybiotykowej (3 antybiotyki) oraz leczeniu sterydami, obrzęk zmalał, a wraz z tym zaczął się stan zapalny brzucha. Dodatkowym objawem pojawiającym się było łysienie i wydzielanie łoju. Nadal miał podawany antybiotyk, sterydy oraz dodatkowo aescin (1 tabletka dziennie). Stan zapalny brzucha ustał, obrzęk przeszedł, została martwica lewej przedniej lapy. Po oczyszczeniu rana nie chciała się zamknąć, więc ją zaszyto (w ubiegłą środę). Od razu po operacji (pod narkozą) kot nie dość, że nadal nie chce stawać na przedniej lapie, to i tylna lewa przestaje normalnie funkcjonować. W tym momencie na nich w ogóle nie staje, są bardzo obolałe, w szczególności w dolnej części. Dzisiaj zauważyłam, że lewa przednia lapa znów jest opuchnięta. Lekarz początkowo twierdził, że to zapalenie węzłów chłonnych, w tym momencie już sam nie wie co mu jest i eksperymentuje, a stan kota najwyraźniej się nie poprawia. Bardzo prosiłabym o opinię, może ktoś z państwa miał do czynienia z podobnymi objawami u kota kot jedynie z 2 lata temu był chory na koci katar. Cholesterol lekko podwyższony w badaniu krwi, poza tym wszystko w normie.

Jakiej rasy jest kotek? Jakie miał wykonane badania? Z opisyu wynika ze choroba jest ogólnoustojowa, byc moze ma podłoze immunologiczne. Moim zdaniem pwoninien byc skonsulotowany przez dobrego dermatologa. Z wycinków ran powinno wykonac się badanie cytologiczne lub histopatologiczne


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.