Ruja po ciazy u maltanczyka

Moja suka rasy maltanczyk oszczenila sie tydzien temu. Byly pewne problemy i musialo byc cesarskie ciecie. Zastanawiam sie jednak kiedy moze najwczesniej dostac nastepna cieczke? Przebywam teraz za granica i w domu jest samiec tej samej rasy, z ktorym ma male. Nie mam mozliwosc odseparowac psow, kastracja rowniez nie wchodzi w gre, dlatego chcialbym mu wszczepic implant, dzieki ktoremu bylby bezplodny przez nastepne 6 miesiecy, problem jest taki, ze ten implant dziala dopiero po okolo 6 tygodniach. Za wszelka cene chce uniknac kolejnej ciazy, ktorej moja suczka moglaby nie przezyc, dlatego prosze o porade. Czy jest mozliwosc, zeby samiec zaplodnil ja w ciagu tych 6 tygodni ? Suczka karmi malego, jednak zauwazylem ze samiec ja czesto obwachuje dlatego troche sie obawiam ze znow moze do czegos dojsc.

Szansa, że dojdzie do zapłodnienia w najbliższych tygodniach jest niezwykle mała. Cieczka nie powinna pojawić się wcześniej niż po 3 miesiącach od porodu. Zainteresowanie samca suką w tej chwili wynika raczej z zapachów towarzyszących "oczyszczaniu" się dróg rodnych. Pozdrawiam, lek. Wet. Łukasz Popłonkowski


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.