Podejrzenie urazu kręgosłupa u psa

Witam! Mój york został poszarpany przez owczarka. Od kilku dni nie wstaje się i nie podnosi. Oczywiście była konsultacja z weterynarzem. Nie zostało nic stwierdzone nie ma ponoć połamanych kości. Jest cały czas na lekach po karboksylozie zaczł poruszać łapkami i łebkiem ale nadal się nie podnosi. Je, pije i załatwia potrzeby fizjologiczne niestety pod siebie. Czy jest możliwe że ma skręcony kark bądz jakiś uraz kręgosłupa? Nie miał jeszcze robionego rtg. Gdyż w mojej miejscowości nie mają takiego sprzętu. Proszę o jakąś poradę czy jest nadzieja że piesek po zabiegach rehabilitacyjnych i lekach wstanie? Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem będę wdzięczna za wszystkie informacje

Mozliwosc jest, ale na to nich ci odpowie lekarz gdzie chodzic, do odpowiedzi dotyczcej czy jest uraz kręgosłupa niejest potrzebny rentgen tylko dokładne badanie neurolgiczne.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.