Krew w kale u kotów

Dzień dobry, kilka miesięcy temu opisałam problem :witam, od ponad roku walczę z krwią w kupce u moich 2 kotów, zaczęło się, kiedy przywiozłam malucha do domu, od razu zauważyłam, że w kupce jest krew i śluz. Lekarz zalecił więc krople advocat, aplikowałam przez 3 miesiące raz na dwa tygodnie, wyparzałam kuwetki, koty przeszły na karmę gastro, myślałam, że przejdzie, niestety jakiś czas był spokój, potem od nowa, mało tego drugi kot 4letni , nigdy wcześniej nie chorujący również zaczął robić kupkę z krwią. W tej chwili minął ponad rok i nadal mimo stosowania co miesiąc kropli advocat objawy się powtarzają raz na tydzień, raz na miesiąc różnie, raz u jednego raz u drugiego kotka. Czy możliwe jest, żeby po tak długim okresie stosowania nie zostały wyeliminowane bakterie czy robaki, powodujące podrażnianie jelit, czy szukać innych przyczyn ? Kotki przy tym mają dobry apetyt, chętnie się bawią, nie widać po nich choroby a jednak. Proszę o poradę. Poradą były badania kału. W tej chwili jestem po badaniu kału na pasożyty i lamblie i niestety nic nie wykazały, mam więc pytanie, czy poszerzyć zakres badań kału na coś jeszcze? Czy może jakieś inne badania? Zauważyłam, że ten młody kotek nie może nabrać ciałka, może to jakiś tasiemiec czy inna glista? Jest ciągle bardzo wątły, wiem, że w poprzednim domu karmiony był surowym mięsem, może to jakaś podpowiedź w jakim kierunku szukać pomocy? Dziękuję za poradę.

Czy kał jest bardzo suchy? Jak czesto wypróżniają sie koty - raz dziennie czy rzadziej?   Niestety Advocat nie zwalcza wszystkich pasożytów u kotów. Mimo, że wyniki badania parazytologicznego kału były ujemne to proszę zmienić lek na inny o szerokim spectrum działania (spot on lub doustny) i podac jednorazowo. Jeżeli problem nie zniknie to warto zastanowić się nad zastosowaniem probiotyku i zmianą karmy (prawdopodobny błąd żywieniowy). Bfp


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.