Leczenie zapalenia odźwiernika u psa

Witam, mój pies podobno ma zapalenie odźwiernika wykazane przez usg. Próbowaliśmy to leczyć między innymi controlloc, gasprid, oraz augumentin+ metronidazol. Objawy u psa nadal niestety występują takie jak przeciąganie i zostanie w tej pozycji oraz jednorazowe nocne biegunki, lub ewentualne wymioty (ale rzadko). Lekarze mnie namawiają na gastroskopię jednak ją wykonuje się pod narkozą a ja mam psa z krótką kufą i bardzo boję się narkozy u psa że już się z niej nie wybudzi. Szukam dalszego skutecznego leczenia farmakologicznego, czy ktoś może mi podpowiedzieć co mogłabym jeszcze podać? Mam wrażenie że lekarz odsyła mnie z kwitkiem bo tak prościej.

Jeżeli wymienione powyżej leki stosowane u psa nie przyniosły oczekiwanych pozytywnych rezultatów to zamiast szukać kolejnych leków do zastosowania u pupila powinno się wykonanć badania dodatkowe takie jak: badanie krwi (wykluczenie chorób trzustki) i moczu, badanie kału, rtg jamy brzusznej, rtg przewodu pokarmowego z podaniem kontrastu, a na końcu gastroskopia, jeżeli jest to bezwzględne wskazanie lub laparotomia zwiadowcza. Żeby skutecznie leczyć trzeba postawić prawidłowe rozpoznanie. Bfp 


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.