Częste oddawanie moczu i biegunka u starego psa

Witam, posiadam 14-letnią suczkę, waga ok 6 kg. Od jakichś kilku miesięcy mój piesek miał przeróżne, niepokojące objawy- nie poznaje członków rodziny, chodzi bez celu po mieszkaniu, bardzo dużo śpi, często oddaje mocz (bardzo często w nocy w mieszkaniu) i zamiast kału oddaje ciesz. Suczka odbyła liczne badania. Najpierw weterynarz zalecił antybiotyki na zapalenie pęcherza- niestety po tygodniu pies bardzo schudł i wszystko co zjadł od razu wydalał. Suczka przyjmowała także tabletki hormonalne. Piesek także był na usg i weterynarz stwierdził albo zapalenie pęcherza albo guzy nowotworowe. Żadne leczenie zaproponowane przez weterynarza nie okazało się skuteczne- wręcz przeciwnie. Pies ma apetyt, ale od razu musi iść na dwór by oddać mocz. Najbardziej niepokojącym objawem jest ciesz zamiast kału. Pies w pozycji stojącej oddaje tę ciecz. Ciecz jest barwy brunatnej. Radziliśmy się wielu weterynarzy, niestety stwierdzili oni że to zwykła starość i tak niestety już musi być. Nie wiemy co robić, pies wie, że źle robi załatwiając się w domu, ale nie może na długo trzymać moczu i przez to cierpi. Bardzo proszę o radę, pozdrawiam.

Jakie są wyniki badań? A- nerekmocznik, kreatynina P, Ca Mg. B) poziom glukozy, c) elektrolity Na K, d) profil watrobowy alt, alp, ap ggt, e) profil trzuskowy cTLI f) hematologia +rozmaz mozliwe przyczyny wilomoczu : przewlekłą niewydolnośc nerek, Cukrzyca nadczynnośc kory nadenerczy mozliwe przczyny biegunki niewydolność zewnątrzwydzielnicza trzuski, IBD prosze o podanie informacji         


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.