roztocza). Alergia jest nieleczona gdyż, nie ma objawów utrudniających normalne funkcjonowanie psa. W ty momencie lekarz zaleca jeszcze raz powtórzenie badań za miesiąc. Proszę o informacje co może mieć wpływ na tak znacznie podwyższony poziom glukozy i białka całkowitego? Czy nie powinnam rozpocząć leczenia obniżającego poziom tych parametrów? Z góry dziękuje za odpowiedź. " />

Wyniki badań biochemicznych u psa

Wyniki badań biochemicznych u psa

Witam, mam 2, 5 rocznego owczarka niemieckiego. W ostatnim czasie trafił do weterynarza z objawami przeziębienia (szybko się męczył, miał zmniejszony apetyt, miał tzw. Kichanie wsteczne, lekko podwyższoną temperaturą). Weterynarz przeprowadził podstawowe badania krwi, wykluczając chorobę odkleszczową. Wyniki morfologi wyszły w normie. Niepokojąco dla mnie wyszły badania biochemiczne: białko całkowite: 12g/dl (norma 5, 5-7, 5) glukoza: 400mg/dl (norma 70, 2-120, 6) ap (fosfataza zasadowa): 220 (norma 20-155) podczas gdy fruktozoamina 250mikromol/l (norma 250-400) po tej wizycie pies otrzymał 5 dniową kurację antybiotykiem i miał mieć powtórzone badania niepokojących parametrów. Po kuracji pies jest znów pełen energii i ma apetyt, ale powtórzone wyniki biochemii nie zmieniły się znacząco: białko całkowite: 11, 7g/dl (norma 5, 5-7, 5) glukoza: 735mg/dl (norma 70, 2-120, 6) ap (fosfataza zasadowa): 40 (norma 20-155) fruktozoamina 232 mikromol/l (norma 250-400) ast(got) 41u/l (norma 1-37) nie wiem czy to istotne ale nadmiernie jeszcze, że pies jest alergikiem (większość traw, drzewa z rodziny brzozowatych, dąb i wybiórcze grzyby i roztocza). Alergia jest nieleczona gdyż, nie ma objawów utrudniających normalne funkcjonowanie psa. W ty momencie lekarz zaleca jeszcze raz powtórzenie badań za miesiąc. Proszę o informacje co może mieć wpływ na tak znacznie podwyższony poziom glukozy i białka całkowitego? Czy nie powinnam rozpocząć leczenia obniżającego poziom tych parametrów? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź

Czy pies miał wykonane badanie krwi rano na czczo? bfp


Rejestracja

Lekarze weterynarii

Lekarze mogą odpowiadać na pytania użytkowników strony, zarzadzać swoim kontem i danymi lecznicy

Własciciele zwierząt

Dodawać pytania bez ograniczeń i otrzymywać odpowiedzi w pierwszej kolejności, dodawać zdjęcia do zadawanych pytań i wiele innych.