odrobaczanie u hodowcy kiedy mogĘ go zaszczepic? Czy dopiero po całkowitym wyleczeniu czy można w trakcie? Chce juz z nim wychodzić na dwor. Bardzo proszę o odpowiedz. " />

Szczepienie szczeniaka w trakcie leczenia lambliozy

Szczepienie szczeniaka w trakcie leczenia lambliozy

Witam. Chciałabym zadać pytanie odnośnie leczenia lambliozy (giardia) mam szczeniaka rasy buldog francuski od 8 tygodnia ze mną w domu. Pierwsze dni wszystko było w porządku, w ciągu kilku następnych pies dostał rozwolnienia (kupka była z krwią i sluzem) oddałam kał do badania-wyszły pasożyty giardia-szybko do weterynarza-pies dostał aniprazol przez 21 dni (kał był badany 3 razy w międzyczasie brania leku) nie było poprawy wynik był nadal dodatni. Teraz zmieniłam weterynarza i pies dostaje trichonidazol poprawa już na drugi dzień (kupka normalna-uformowana) dziś mija 12 dzień(leczenie na 14 dni) na trichonidazolu, kał do badania po leczeniu. I moje pytanie brzmi następująco pies ma obecnie 3 miesiące i 6 dni nie wychodzi na dwór, ma tylko pierwsze szczepienia robione u hodowcy + odrobaczanie u hodowcy kiedy mogĘ go zaszczepic? Czy dopiero po całkowitym wyleczeniu czy można w trakcie? Chce juz z nim wychodzić na dwor. Bardzo proszę o odpowiedz.

Odpowiedź

Termin szczepienia powinien ustalić lekarz, który leczy szczeniaka. bfp


Rejestracja

Lekarze weterynarii

Lekarze mogą odpowiadać na pytania użytkowników strony, zarzadzać swoim kontem i danymi lecznicy

Własciciele zwierząt

Dodawać pytania bez ograniczeń i otrzymywać odpowiedzi w pierwszej kolejności, dodawać zdjęcia do zadawanych pytań i wiele innych.