Powikłania po ugryzieniu przez psa

Dzień dobry, męża dziś ugryzł pies (suczka, 1, 5 roku). Szczepienie przeciw wściekliźnie miała zimą. Następny termin był na 13 września 2017r. (i nie została zaszczepiona). I w związku z tym mam kilka pytań: 1. Jakie jest prawdopodobieństwo, że psiak może być chory? 2. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mąż może zostać zakażony? 3. Jakie są działania w takich przypadkach? Właściciel psa wie o ugryzieniu.

Należy sie zglosic do szpitala zakaźnego, o dalszym postępowaniu zadecyduje lekarz specjalista chorób zakaźnych w prozuminiu z sanepidem pytanie jest nie do nas, my jako lekarze weterynarii nie leczymy LUDZI ocene ryzka dla człowieka ocenie lekarz medycyny. Dodam ze na szczepienia profilaktyczne jest bardzo krótki czad stad nalezy bez zbednej zwloki się skonsultować z lekarzem zakźnikiem. Co do pytan 1. Prawdopobienstwo jest niewilkie (ale nie zerowe) 2. J. W 3. Lekarz rodziny -skierowanie do zakaźnego, ewntulna obserwcja psa w kierunku wscieklizny przez urzedowego lekarza wet


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.