Częste oddawanie moczu przez psa

Witam, mam 18 miesięczną suczkę beagle, która ma problem z siusianiem robi to co godzinę, jak nie częściej. Chwile po spacerze pojawia się ogromna kałuża na przedpokoju. Kilkukrotnie robiliśmy badania moczu, krwi, i usg. Jedyne co weterynarz zauważył to kryształy w moczu. Początkowo brała tabletki urinovet, teraz je specjalistyczną karmę i zażywa urovl manosa. Sytuacja jednak nie uległa zmianie. Dziś pies wyszedł o 6:30 rano zrobiła dwa razy siusiu na podwórku przyszła do domu wypiła trochę wody i zsiusiała się na podłogę o 10:30 znów była na spacerze zrobiła siku po powrocie jakieś 20 minut zsikała się w domu. Dodam że suczka jest bardzo nadpobudliwa i szybko regeneruje siły często niszczy rzeczy w domu potrzebuje ciągłej uwagi w innym wypadku zaczyna coś niszczyć by się nią zająć. Czy to sikanie może mieć podstawę behawioralną ? Nie wiem co może być tego przyczyną mój lekarz weterynarz również nie wie jak rozwiązać problem.

Po pierwsze proszę o zamieszczenie wyników badań, szczególnie ciężaru właściwego moczu, posikiwanie może mieć uzasadnienie behawioralne, wielomocz czyli oddawanie dużej ilości moczu już nie. Sta istotny jest cięzr włsciwy moczu.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.